1.Rugby Club Slovan Bratislava > 1.RC Slovan Bratislava - FWRC Szeged 7:13 (7:8)

1.RC Slovan Bratislava - FWRC Szeged 7:13 (7:8)

23.9.2007

1.RC Slovan Bratislava - FWRC Szeged  7:13 (7:8)

V sobotu 22.8.2007 sehráli hráči Slovanu první utkání sezony v maďarské NB1 lize se soupeřem ze Szegedu.

Brzy po úvodním hvizdu nás soupeř zatlačil na naši půlku hřiště a ve 3´ se ujal vedení proměněním trestného kopu za ofsajd (bohužel tento přestupek se z naší strany objevoval opakovaně) - 0:3. I když se hra postupně začala vyrovnávat, v 16´ jsme neudrželi tlak maďarského roje, který dotlačil svůj maul úspěšně do našeho brankoviště cca 10m od autové čáry - 0:8. Následný kop po pětce zůstal neproměněn.

Od této chvíle byla hra skutečně vyrovnaná. Soupeř na tom byl lépe technicky, ale my jsme se mu vyrovnali silově a dokázali jsme odskládat všechny jeho útočné pokusy. Ovšem stejně tak dobře Maďaři bránili naše hráče. Asi v 25´ jsme neproměnili trestný kop na bránu. Až těsně před poločasem jsme po několikanásobném dorážení na soupeřovo brankoviště uspěli. V poslední akci poločasu celý náš roj přetlačil hráče Szegedu a Honza Mandičák položil pětku - 5:8. Roman Nosko pak ještě proměnil následný kop, a tak poločas skončil 7:8.

Ve druhém poločase se obraz hry příliš nezměnil, soupeř rozhazoval míče na útok, my jsme jejich hráče zastavovali. Několikrát však Slovanisti skládali za krk, což rozhodčí nekompromisně trestal. Zbytečně jsme tak Maďarům darovali území a přicházeli o síly dalším a dalším bráněním namísto naší ofenzivy. Po prostřídání v našem týmu, kdy naskočili někteří hráči ke svému vůbec prvnímu zápasu, nevyběhla v 56´ naše obranná linie proti soupěři a zůstala stát prakticky na svém brankovišti. Rozběhnutý hráč Szegedu pak už nebyl k zastavení a zvýšil pětkou na 7:13. Když maďarský kopáč opět neproměnil následný kop, šance na zvrat byla stále aktuální.

Naši hráči také bojovali, pokoušeli se proniknout jak útokem, tak rojem, ale všechny akce ztroskotaly buď na obraně nebo naším předhozem. Škoda že jsme v utkání ztráceli také hodně svých autů. Skóre se tak již do konce nezměnilo a Szeged si odváží vítězství 7:13.

Sestava: Bolla, Majovský, Puverle, Mihálik, Náter, Rogel, Beladič, Mandičák, Hughes, Nosko R., Pobijecký, Nosko M., Sedlák, Kubala, Puha.

Střídali: Vrabec, Silný, Stacho, Piješ, Korenčík