1.Rugby Club Slovan Bratislava > 1.RC Slovan Bratislava - Slávia Košice 24:10 (19:0)

1.RC Slovan Bratislava - Slávia Košice 24:10 (19:0)

4.5.2017

V neděli 30.4. jsme se sešli na našem domácím hřišti v Čunovu, abychom sehráli první letošní utkání proti našemu rivalovi v 1.lize a spolukandidátovi na titul – Slávia Košice. Počasí se více než vydařilo a tak jsme se mohli nachystat na náročné utkání, které bude odpovídat boji o pozici nejlepšího slovenského týmu.

Sešli jsme se v celkem silné sestavě, kterou nám pomohli posílit Igor Jilčík z RC Bystrc a náš „bývalý“ spoluhráč Radek Fialka. Vzhledem k naší sestavě a také znalosti kvalit soupeře jsme si stanovili taktiku vycházející z našeho těžkého a zkušeného roje a i když méně zkušeného, tak dravého a rychlého, útoku. Chtěli jsme dominovat ve standardních situacích a pohybovat míčem na hřišti tak, abychom co nejvíce ze hry vynechali velmi kvalitní hráče 3.řady Košic.

Po velmi pěkném a také velmi bojovném utkání našich žen, které si zaslouží velkou pochvalu jsme nastoupili na hřiště s jasnými pokyny a bojovnou náladou. Hned od prvního příjmu míče jsme se byli aktivní a snažili se určovat tempo utkání. To se dařilo až do cca 5 minuty, kdy velmi brzy musel kvůli zranění musel odstoupit pilíř Dmitry Levichev což nám narušilo nachystanou taktiku pro zápas a i ovlivnilo plánovaná střídání. Naštěstí narychlo střídající Šulec se do hry zapojil rychle a spolehlivě a my jsme pokračovali v nastoupeném tempu a způsobu hry. Utkání bylo v otevřené hře velmi vyrovnané a hra se přelévala mezi soupeři a byla znát kvalita na obou stranách. S přibývajícím časem se ale začala projevovat větší síla našeho roje ve standardních situacích a z této převahy poté vyúsťovali příležitosti pro položení našim útočníkům. První pětku jsme ještě položili z otevřené hry, kde jsme zahráli 2 kvalitní fáze rojem, které umožnili naší útokové spojce položit první důležitou pětku. Druhá pětka už měla za základ náš vyhraný mlýn, který jsme dotlačili téměř do soupeřova pětkoviště a poté už stačilo naší útokovce-Rebrovi přejít přes své, do té doby již tvrdě zkoušené, obránce a znovu položit. I základem třetí pětky byla standardní situace po které rozvinuli akci naši útočníci. Míč prošel přes všechny hráče až na křídlo, kde už po přečíslení Jurko Droba položil třetí pětku. Za stavu 19:0 jsme šli na přestávku.

Jak poločas skončil, tak i začal druhý a opět se do sebe zakousli dva velmi silné týmy a hra se bez bodového efektu přelévala z mužstva na mužstvo. Po čtvrthodině hry se z nenápadné akce košické mlýnové spojky uprostřed hřiště zrodila první bodová akce Košic a soupeř poprvé zkorigoval výsledek. Naštěstí nás toto položení nabudilo a opět jsme začali na soupeře mohutně tlačit a několikrát jsme byli na dosah položení. Nakonec se to podařilo po úspěšně ukradeném mlýnu soupeři těsně před jeho pětkovištěm a do nepřipravené obrany do třetice položil M.Mihálik(gratulujeme k hattricku!!!).

To už se po více jak třech čtvrtinách hrací doby začala projevovat únava a také nucená střídání na obou stranách, což vedlo k postupnému zhoršování hry a kupení individuálních chyb. Po jedné takové jsme obdrželi ještě jednu pětku od soupeře, která ale už na našem velmi důležitém a opravdu vybojovaném vítězství nic nezměnila. Tady bych se asi rád pozastavil nad jediným, ale vzhledem ke zkušenostem, vyhranosti a u některých i prostě jen věku, částečně akceptovatelným  negativním aspektem našeho nedělního vystoupení. Jde o působení týmu v posledních 15ti minutách utkání. Nesmíme dopustit, aby nás srážel úbytek fyzických a psychických sil! Zkušené týmy právě až v této části zápasu rozhodují o důležitých utkáních a ani my nesmíme polevit, ztratit koncentraci na výkon, na taktické pokyny a na úkoly na hřišti. Na tom budeme muset zapracovat!

Naštěstí se nám ke konci zápasu vrátila naše aktivita z celého zápasu a úplné „vyšťavení“ soupeře, který už nedokázal v závěru utkání našeho úbytku sil nijak využít. Chci všem poděkovat, že zahráli opravdu na hranici svých sil i možností a odvedli velmi dobrý výkon, na který mohou být všichni do jednoho hrdí!!!