1.Rugby Club Slovan Bratislava > 2.místo pro Slovan na Geppert Cupu!

2.místo pro Slovan na Geppert Cupu!

7.9.2008 Slovan se probojoval až do finále

Druhé místo je NAŠE!Druhé místo je NAŠE!
Druhé místo je NAŠE!

Po několikahodinovém bloudění Vídní jsme konečně s hodinovým zpožděním dorazili na nové hřiště klubu Wienna Celtic (staré jim sebrali fotbalisté...) a díky ochotě rakouských pořadatelů jsme první zápas měli odehrát až od 12:00,takže jsme měli dost času na rozcvičení a nácvik herních akcí.

Beladič, Hughes, Puha, Janžo, Kubala

Takže jsme měli 10 rojníků,mlýnovku a jen  tři útočníky což na desítkové ragby není ideální složení...Díky absenci útoku jsme byli nuceni točit Kraka a Rebra na postě tříčtvrtky a celkem to na štíhlé a málo důrazné rakouské útočníky platilo.

RC Stade Viennois vs RC Slovan Bratislava 5-12

Francouští vídeńáci do nás vlétli od první minuty a brzy položili první pětku.Slovan se ale z toho rychle oklepal a začal se tlačit na půlku soupeře.Pár minut na to Warrior zpracoval výkop soupeře,rychle rozhodil na útok a Mat'o únikem podél autové čáry pokládá pod klacky svou první pětku.Po změně stran držel Slovan režii zápasu ve svých rukou a Honza rozhoduje utkání a Smeichel se dvakrát po sobě bezchybně trefuje mezi háčka.Obrana a skládání bylo opravdu bezchybné a zaslouží si pochvalu.

Body: Mat'o Janžo (5),Honza Mandičák(5) Dano Puha(2)

VCR/VIS vs RC Slovan Bratislava 10-26

Toto utkání měl Slovan od začátku ve své režii,vyhrávali jsme své i soupěřovi mlýny a auty(skákal Mat'o) a i obrana byla stoprocentní.V druhé polovině jsme polevili,hromadně prostřídali první a druhou řadua rakušané se pomalu dostávali do hry...Okamžitě proběhlo střídání a Slovan dovedl zápas do vítězného konce.

Body: Honza Mandičák(5),Mat'o Janžo(5),Martin Majovský(5),Dano Puha(5+2+2+2)

Semifinále: RC Donau vs  RC Slovan Bratislava 14-21

Do tohoto utkání jsme nastupovali s odhodláním jít až do finále,ale pomalu jsme začali odcházet fyzicky.Stále se nám dařilo vyhrávat mlýny a to i soupeřovi a zaslouženě jsme vedli v celém utkání a Rakušané se snažili marně dotahovat skore.Znovu chybným střídáním jsme dali Donau naději na vyrovnání,ale znovu se radovali slovanisté z vítězství a postupu do finál.

Body: Dano Puha(5+2+2+2),Honza Mandičák (5),MartinMihálik(5)

Finále: RC Wienna Celtic vs RC Slovan Bratislava 26-10

Po dvaceti minutách odpočinku od semifinále jsme byli zase na hřišti,aby jsme se pobili o vítězný pohár.Kelti čekali čtyři roky na vítězství v Geppert Cupu a vlítli na unavený Slovan věrni svému jménu.Poprvé v turnaji jsme nedokázali udržet mlýny a únava nás zpomalovala.Už po prvém poločasu bylo rozhodnuto o vítězi,ale Slovan nedal ani metr trávníku zadarmo a dřel až do závěrečného hvizdu rozhodčího.

Body: Martin Majovský(5),Dave Hudges(5)