24.2.2008 Six Nations

Jonny nejen skvěle kopal,ale byl prostě k nezastavení...

..především nástupem, kterým vlétli na svého odvěkého rivala. Nezaváhali ani dva keltští favorité Irsko proti Skotsku a Wales s Itálií.

Wales v Itálie 47-8
Wales zůstává ve hře o Grand Slam, když ve druhé půli převálcoval Itálii. Poločas 13-8 připomínal, že Velšané Itálii poslední dva zápasy neporazili.

Druhé půle byla ale úplně o něčem jiném. 34 bodů v řadě udělalo z bitvy jasnou záležitost pro domácí barvy.

Prosazovali se hlavně útočníci. Pětkou oslavil svůj 50tý start v národním týmu Tom Shanklin, dvakrát skórovali zadák Lee Byrne a hbité křídlo Shane Williams.

Fotogalerie - Six Nations Gallery

Irsko v Skotsko 34-14
Po dlouhé době jsme zas mohli vidět Irsko v tempu, tak jak jsme jej znali několik měsíců před Mistrovstvím Světa. Za vše mluví 5 položení po pěkných útočných akcích.

Za skoty korigoval jako již tradičně Chris Paterson z trestných kopů a první skotskou pětku v turnaji (!!!) obstaral Simon Webster.

Francie v Anglie 13-24
Hosté se na favorizované kohouty dobře připravili a obávané zadní trojce Heymans, Rougerie, Clerc nedali prostor rozvinout své smrtící útočné akce.

Naopak sami brzo vedli, když dobrý pressing Noona využil k položení Sackey.

Jonny (jako již tradičně) skvěle kopal a i když se domácí otřepali z úvodního šoku nedali jim Angličané dobrou organizací obrané linie šanci vyniknout.

Když se pak do rukou a na kopačky Francouzů začínala vkrádat nervozita a přibývaly chyby, potrestala je poslední akcí v zápase mladá mlýnovka Wigglesworth první pětkou ve svém prvním startu v dresu s růží.