Jste zde: Domácí stránka |
1.Rugby Club Slovan Bratislava > Belasí roztrhali Buldoky

Belasí roztrhali Buldoky

13.5.2008 RC Slovan : Battai Bulldogok II 49:24 (14:19)

V neděli 11.5.2008 přivítal Slovan na domácím hřišti mad'arský Battai Bulldogok II a Belasí byli rozhodnuti vrátit buldokům podzimní prohru ze Szazhalombatty.

Posílení o 4 hostující hráče a pod vedením staronového kapitána Puverleho vstoupil Slovan do utkání velmi odhodlaně, ovšem byli to hosté, kdo během 10´ minut díky laxnímu přístupu našeho zadáka se utrhli do vedení na 0:12.

Tento začátek poznamenal hru domácích na dlouhých 20´ minut, kdy sice občas dostali soupeře pod tlak a byli na dosah brankoviště, ale vlastními chybami se připravili o možnost skóre změnit. Špatné přihrávky, špatné vyhodnocení vzniklé situace, chamtivost na míč a také únava, to byly společné znaky těchto chvil. Snad jen Vladky chvílema vynikal svým občasným pokusem o kolmý a rychlý běh...

8´ minut před poločasovým hvizdem si Mana zřejmě řekl, že odčiní své „podpisy“ nadvou obdržených pětkách a z vlastní poloviny předvel sólo, kdy přešel celou polovinu soupeře a včasnou přihrávkou uvolnil Mandičáka, který korigoval na 5:12, a kopem po pětce ještě zvýšil Puha na 7:12. Neuběhla ani minuta a Poledna chytrým a hlavně rychlým rozebráním volného kopu zajistil po ose Vláčil, Kučera, Korenčík vyrovnání na 12:12 a Puha skóre otočil ve prospěch Slovan na 14:12. Soupeř ovšem v závěru poločasu pověstnou „želvou“, kterou vyniká v české soutěži zejména DRAGON, otočil poločasový výsledek na 14:19.

Po důrazné domluvě o poločase, kdy bylo hráčům zdůrazněno, že k úspěchu povede pouze hra rukama do křídel, se hráči rozhodli, že tentokrát zkusí tyto rady poslechnout a výsledek na sebe nenechal dlouho čekat. Už 11´ minut po hvizdu zakončil TK (který hráči rozehráli stylem „hlavou proti zdi“), Mana po několika přihrávkách si velmi ragbyově nadběhl do útočné formace a srovnal na 19:19 a Kučera otočil skóre ba 21:19.

Od této chvíle hrálo už jen mužstvo Slovanu, které opravdu rozehrálo takřka všechny míče do krajů hřiště a soupeř nestačil bránit dobře načasované přihrávky. Zejména Kučera s Polednou si v těchto chvílích vzpomněli na své „velmi dobré ragbyové mravy“ a rozdělovali míče do krajních prostor velmi účelně.

Skóre narůstalo s pravidelností, když opět živě hrající Vláčil a taky nováček v sestavě Gregor předváděli, co je to kolmý běh a tah na branku.

Ve 28´ minutě Vláčil 26:19, Kučera 28:19, ve 29´ minutě takřka hned z výkopu po ose Kučera, Vláčil, Gregor 33:19, Puha 35:19. 35´ minuta Vláčil 40:19, Puha 42:19,

37´minuta Poledna 47:19, Puha 49:19.

Závěr Slovanu trošku utekl, když soupeř v nastaveném čase korigoval na konečných 49:24.

Utkání snad napovědělo hráčům, že když se vyarují chyb v osobní míčové technice a osobních kontaktů, ale naopak budou hledat volný prostor a volit přihrávku včas, budou hrát velmi účelně a navíc i hezké ragbu. Zejména ve 2.půli tuto hru předváděli. Velmi dobrou práci odvedli nenápadný, ale pracovitý Marek Ujček, Daniel Tourt a Martin Majovský, který si řekl svým výkonem o nominaci na „ME 7“. Do vystřídání byl vidět i Vladky, a ve 2.půlce se občas blýskl nováček v sestavě Gregor Piješ, zhodnotil utkání Pavel Lištvan, který na lavičce mimořádně zaskočil za Daniela Chytila.

Sestava: Puverle, Vláčil, Ujček, Náter, Rogel, Hughes, Mandičák, Tourt, Poledna, Puha, Juhász, Kučera, Kubala, Korenčík, Mana

Střídali: Majovský, Dušan, Richterovič, Kirth, Piješ,Dušan