1.Rugby Club Slovan Bratislava > Bronz pro Slovan na sedmičkách v Mad'arsku

Bronz pro Slovan na sedmičkách v Mad'arsku

28.9.2008

Ako už bolo spomenuté, tento víkend mala maďarská liga prestávku kvôli zápasu maďarskej reprezentácie s ragbistami z Nórska. Tak sme sa teda vybrali na „sedmičkový“ turnaj „Hungarian cup in Rugby 7´s“. Štart podujatia bol naplánovaný na 10:00, tak sme si dali o 7 ráno zraz pod Dubom a hurá do Székesfehérváru.

Esztergom vs 1.RC Slovan 0:26

Prvý zápas sme mali hrať o 10:40, ale nakoľko náš súper z Ostrihomu Vitézek spolu s Gyöngyösi Farkasok RC na turnaj neprišli, kontumačne sme vyhrali 0:26. Celkom sľubný začiatok.

Szentes vs 1.RC Slovan 0:17

Druhý zápas nás čakali ligový protihráči zo Szentesu. V dobrej nálade sme chytili výkop, rozohrali na útok a hrali si svoju hru. Boli sme lepší vo všetkom. Hrali sme technickejšie, vyhrávali sme mlyny, auty, ich mlyny sme im točili, atď. Celý zápas sme držali pevne vo svojich rukách o čom svedčí aj výsledok 0:17.

Body: Pieš (5), Mihálik (5+5), Puha (2)

1.RC Slovan vs Batta 5:27

Tretí zápas sme odohrali s extraligistami Battai Buldogok a keďže sme predchádzajúci zápas vyhrali celkom vysokým rozdielom, aj do tohto sme nabehli s výhernými ambíciami. Prvý polčas sme s Buldogmi dokázali držať krok. Na prvú inkasovanú päťku sme odpovedali taktiež päťkou hneď z prvej akcie. Druhý polčas bol však už iný. Prispôsobili sme sa súperovmu štýlu hry a tým nás Battai postupne technicky prehral. Výsledok, 5:27.

Body: Pieš (5)

Gyöngyös vs 1.RC Slovan 0:26

Tento zápas sme tiež kontumačne vyhrali 0:26 keďze Gyöngyösi Farkasok neprišli..

Fehérvár vs 1.RC Slovan 10:5

Posledný zápas nás čakal domáci Fehérvár Vadkanok. Tím ktorý porazil zatiaľ všetky predchádzajúce. Nastúpili sme proti nim a na naše počudovanie hrali oveľa horšie ako nám to pripadalo z tribúny. Boli dokonca hratelnejší ako Buldogok. Hra sa celý čas prelievala zo strany na stranu, ale domáci dokázali svoje akcie dotiahnuť do úspešného konca dva krát. My bohužiaľ iba raz. Škoda len, že rozhodca nás nenechal dohrať poslednú akciu, po asi dvojminútovom tlaku na súperovu obranu. Nevadí, výsledok posledného zápasu bol 10:5

Body: Janžo (5)

Touto cestou by som chcel poďakovať všetkým zúčastneným hráčom za ich výkony, ako aj usporiadateľom za peknú ragbyovú sobotu, ktorú nám však pokazil hráč domáceho tímu, ktorý pri podávaní rúk schmatol rozhodcu za dres, dal mu hlavičku a zlomil mu nos. A na počudovanie všetkých sa na tom ešte aj zabával. Organizátori nás však uistili, že toto správanie nezostane nepovšimnuté a že pôjdu v pondelok na disciplinárnu komisiu s návrhom na doživotný dištanc pre daného hráča. Prajeme veľa šťastia a rozhodcovi skoré uzdravenie.