1.Rugby Club Slovan Bratislava > Bystrc - Slovan očami trénera Jíšu

Bystrc - Slovan očami trénera Jíšu

25.10.2012

Dne 21.10.2012 proběhlo 4 kolo I. ragbyové ligy, kdy domácí RC Bystrc Brno přivítal hráče RC Slovanu Bratislava. Obě mužstva nastoupila v optimální sestavě a s plnou lavičkou náhradníků. Nutno podotknout, že v Bratislavě zůstalo dalších 7 hráčů, pro které už nezbylo místo ani mezi náhradníky.

Toto utkání bylo očekáváno s napětím oběma stranami. V jarní části soutěže totiž Slovan Bratislava porazil štiku ligy, respektive současného mistra republiky v soutěži 1. ligy,  a tak se bylo nač těšit.

Za ukázkového počasí, zahájil Miroslav Šustek, co by hlavní rozhodčí, toto očekávané utkání v 14.00 hod.

Do utkání se Belasí vrhli doslova po hlavě a možná že i doslova a do písmene, protože přemíra snahy svazovala hostům ruce i nohy. Domácí toho dokázali velmi rychle využít a již v 4 minutě utkání skórovali trestným kopem. Stav se změnil na 3:0 pro domácí. Naštěstí i domácí byly pod velkým tlakem a byla jen otázka času, kdy toho hráči Slovanu dokáží využít. Tento okamžik nastal již v 9 minutě, kdy mlýnovka domácích předčasně vyběhla po prohraném mlýnu a Dano Puha skóroval na 3 : 3.

Další vývoj hry byl oboustranně velmi aktivní. Mlýny i auty vyhrávala převážně vhazující strana a tak nebyla nouze o pěkné útočné akce i o obranné zákroky. Bohužel v těchto okamžicích byli přece jen aktivnější domácí a využívali nedůsledných skládek hostujících hráčů. Hosté se velmi těžce zapojovali opakovaně do hry po sládkách a tak docházelo k přečíslování dalších bránících hráčů.

Na další body se nemuselo čekat dlouho. V 9 minutě pokládali další body domácí a s prokopem se změnilo skóre na 10 : 3. V dalších minutách neztrácela hra na oboustranné snaze o skórování. Žlutá karta jednoho z hostí jim však vzala na další minuty vítr z plachet. I přes nepoměr hráčů hosté útočili ve snaze o korigování výsledku. Utkání nebylo ještě rozhodnuté a ke zvratu mohlo dojít každou minutou. Obrana domácích byla k nepřekonání, stejně jako obrana hostí. Krásné útočné akce, signály, skládky, krátké kopy k dobíhání, no prostě vše, co by si náročný divák mohl přát. Přesto skórovali domácí a v těsném sledu nasázeli hráčům Slovanu body do šatny. V 37 minutě a v 39 minutě položili domácí body bez prokopu a skóre se zastavilo v prvním poločase na 20 : 3.

Druhý poločas se odvíjel ve stejném scénáři, kdy však domácí mírně převyšovali hostující mužstvo kompaktnější hrou, stejně jako i herní ukázněností. V 57 minutě domácí zvýšili náskok položením bez prokopu na 25 : 3. Další zvrat utkání byl korunován body, jedním z nejlepších hráčů hostí, kdy rychlou akcí po mlýnu z pozice mlýnovky pokládal body nezadržitelný Puha Daniel v 70 minutě a i s prokopem se skóre změnilo na 25 : 10.

Utkání nabíralo na dramatičnosti a touha hostí o zkorigování výsledku byla obrovská. Obrana domácích však byla stále velmi dobrá a jen díky svojí chytrosti opět dokázal Puha Daniel po rychlém rozehrání trestného kopu skóroval v 75 minutě položením. Bez prokopu bylo skóre 25 : 15. Závěr utkání však již patřil domácím matadorům a i přes střídání hostí, dokázali vystupňovat tlak a v 77 minutě si vynutili přestupek s trestným kopem a tak se utkání skončilo na 28 : 15 pro hráče RC Bystrc Brno.

I přes prohru hostí, zaslouží tito pochvalu za odvedený výkon. Splnili do puntíku danou taktiku a jen díky opravdu lepšímu výkonu domácích hráčů, nedokázali dotáhnout minimální bodový rozdíl do vítězného konce.

Belasí i přes prohru ukázali, že jsou již rovnocennými partnery českých mužstev a že se s nimi musí počítat na přední umístění. Mé díky také patří těm hráčům, kteří se nedostali do sestavy. Je to psychická podpora všem těm, kteří se zasloužili o toto pěkné a dramatické utkání, i přes konečnou prohru.