1.Rugby Club Slovan Bratislava > EXILES - SLOVAN 19:12

EXILES - SLOVAN 19:12

11.11.2007

K našemu poslednímu utkaní podzimní části maďarské NB1 ligy jsme odjížděli posíleni o hostující hráče, kteří nahradili baterii našich zraněných či nemocných kmenových hráčů. Nutno dodat, že posily byly velmi kvalitní a takto sestavené mužstvo bylo lepší než domácí Exiles - lídr této soutěže. K naší porážce však velkou měrou přispěl nepřesný rozhodčí...

Po letmém shlédnutí předzápasu juniorů, jsem naše hráče předem varoval před komentováním možného "překvapivého" rozhodování sudího, což se ukázalo jako opodstatněné.

Utkání za chladného podzimního počasí bylo od začátku velmi vyrovnané, našemu týmu se dařilo ve skrumážích pěkně čistit vlastní míče a rozehrávat je na útok nebo pokračovat dalšími fázemi rojem. Po standardních mlýnech však naši rozehrávku vazačem i mlýnovou spojkou znemožňovala soupeřova mlýnovka napadáním z ofsajdových postavení, které ale zůstávaly rozhodčím nepovšimnutá. Naši hráči se naštěstí v těchto situacích nenechali vyprovokovat k větším protestům, a tak jsme utkání odehráli vcelku soustředěně.

Svou nespornou kvalitu tak předvedl i soupeř svými sehranými akcemi, kdy si jejich hráči nabíhali do podpory nosiči míče a zkoušeli překonat naši obranu kříži, přehozeními nebo vhodně zvolenými překopy. Ve 12´ také Exiles dotáhli jednu svou akci po svém autu 10m před brankovištěm k položení pětky průnikem přes naši pravou stranu. Kop po pětce byl také úspěšný - 7:0.

Utkání pokračovalo ve vysokém tempu dál, Slovanisti byli několikrát velmi blízko dosažení bodů, avšak byl to soupeř, který opět skóroval pětkou přes naši pravou stranu útoku cca 6 minut před přestávkou a po úspěšné konverzi určil poločasový stav 14:0.

Ve druhé půli jsme se snažili stále o dosažení pětky a snížení nepříznivého skóre, až konečně v 52´ byl úspěšný průnik střídajícího Junga z vlastní půlky hřiště po pravé straně k praporku - 14:5. Kučerův KPP byl ale krátký.

Vyrovnaná a fyzicky dosti náročná bitva pokračovala, zhruba v 70´ jsme postupovali k brankovišti domácích ukázkovými sedmi fázemi rojem, ale pětka z toho nebyla.

Když už se utkání blížilo ke konci, podařilo se soupeři znova položit pětku rozehráním ze skrumáže vlevo po zavřené straně - 19:5.

Avšak tím ještě nebyl konec, v nastaveném čase jsme dosáhli krásné pětky po několika přihrávkách, na jejichž konci pokládal vazač Juřík. A když byl tentokrát Kučera úspěšný při kopu po pětce, skončil zápas 19:12.

Z mého pohledu by tomuto utkání slušela minimálně remíza, bohužel mnohá nečekaná posuzování hry sudího zapříčinila tento výsledek.

V zápase se postupně prostřídali všichni připravení hráči a za předvedený výkon jim všem patří koučův dík.