1.Rugby Club Slovan Bratislava > Honza "Mončičák" se Strikers v Lignanu letos osmí

Honza "Mončičák" se Strikers v Lignanu letos osmí

26.7.2008

Honzik v akci...

Cheeky Strikers na písečných plážích uzavřeli osmým místem horní výkonnostní polovinu startovního pole, ale ani tentokrát nemuseli odjíždět se sklopenými hlavami a svěšenými rameny.

Opět silnější obsazení Lignano Super Beach Rugby Cupu – tento rok v pořadí už osmého – bylo pro český tým výzvou, se kterou se dokázal vypořádat opět lépe v sobotu než v neděli. Účast by se dala ale charakterizovat jako výkon dvou rozdílných poločasů – prakticky ve všech utkání Strikers v jednom poločase zazářili a ve druhém pohasli – jedno zda v prvním či druhém.

Při čtvrtečním odjezdu došlo ještě k poslední operativní úpravě nominace, kdy svou účast odřekl Schlangi, původně ještě ve svém vlastním článku rozhodnut jet. Škoda, společně s Pavlem Hodanem a případně Ondrou Nosákem by byl určitě posilou, se kterou by výsledek byl ještě lepší.

Páteční roztrénování se v letos nově koncipovaném umístění Beach Areny – mezi London New Zealand a Tango Beach Argentina – představilo v bílých dresech tyto hráče: Honza V., Honza R., Jarda S., Jarda B., Radek F., Vašek Pr., Vašek Pe., Martin R. (všichni RKP), Martin V. (RC Slavia), Honza M. (RC Slovan), Petr O. (RC Auxerre), Jarda V. (RC Citadell) a Tomáš H. (RC St. Raphaël).

Předpoklad, že skupina je celkem milosrdná se potvrdil už v prvním zápase proti Pink Socks Scotland, který Cheekies jasně vyhráli 11:3. Protože zároveň Pacific Islands jasně přehráli slovinské mužstvo Slovenian Turtles (na poslední chvíli nahradivší Austrian Barbarians), bylo jasné, že boj o prvenství ve skupině – a jak se později ukázalo i o poločasové sobotní prvenství v celkové kvalifikaci – proběhne právě mezi Strikers a Islanders.

Zápas byl vyrovnaný, čeští hráči se ujali vedení 2:0, které dokázali udržet do poločasu. Ostrované pak šlápli na plyn a i díky některým zbytečným ztrátám míče – např. za zdržování při rozehrávání – se ujali vedení 3:2. Strikers se podařilo vyrovnat, ale nepodařilo se jim odolat závěrečnému náporu a udržet obrannou koncentraci, ve chvíli, kdy rozhodčí už měl píšťalku v ústech a vše se chystalo na prodloužení, Pacifičtí Ostrované položili a zajistili si tím první místo v celkové klasifikaci.

V posledním sobotním zápase potom CHS porazili Slovenian Turtles 14:4 a díky novému systému hodnocení obsadili 3. místo, důležité pro nasazení do nedělního čtvrtfinále. Tomu odpovídala i disciplina sobotního večera – žádná Horečka sobotní noci se nekonala a hráči se disciplinovaně uložili k odpočinku dříve než většina jejich dámských protějšků.

V neděli je pak turnajový pavouk svedl dohromady se soupeřem, kterého si přáli – Ovale Beach Marseille. Ale než se stačili zahřát, možná přemotivováni před utkáním, v růžovém hrající vítěz turnaje na Azurovém pobřeží – nemilosrdně potrestal 2 chyby v obraně a do konce první půle zaznamenal ještě dvě položení – poločas hrozivých 4:0. Změna taktiky i sestavy ve druhém poločase přišla už příliš pozdě – Strikers stačili jen korigovat na závěrečných 4:2.

V druhém nedělním utkání se hrálo o možnost umístění v čele skupinky na 5. – 8. místě. Opět výborný poločas – tentokrát první – kdy CHS vedli nad London New Zealand 4:3, aby nakonec vedení neudrželi a podlehli 6:4. A do třetice stejný scénář – v boji o 7. místo celý první poločas ve vedení nad C.O.T. Wales, poločas 4:4 a nakonec prohra 6:5.

Ovale Beach Marseille pak v semifinálovém prodloužení dokázali vyřadit loňského finalistu Maccarese Roma (konečně!) a ve finále prohráli s druhým francouzským týmem z Nimes.

Celkové pořadí: 1. Nimes (F), 2. Ovale Beach Marseille (F), 3. Maccarese Roma (I), 4. Pacific Islanders (To, Fi, Sa), 5. Tango Beach (Ar), 6. London NZ (NZ), 7. C.O.T. Wales (Wa), 8 Cheeky Strikers (CZ), 9. Romantik Germany (D), 10. Pink Socks (Sco), 11. Slovenian Turtles (SLO) a 12. Sea Lions (CRO).

Škoda, tentokrát chybělo trochu štěstí nebo možná malinko posilněná sestava a mohla to být zase první čtyřka. Ale CHS se v Lignanu pohybují s vybíráním štěstí a smůly ve dvouletých cyklech – minulý rok to vyšlo lépe, rok předtím zase hůře.

Všem zůčastněným patří velké poděkování za výkony, nikdo určitě „nevypouštěl“ a i organizátoři turnaje prohlásili, že nás znovu rádi uvidí. Česká výprava – bohužel tentokrát bez vlajky – byla v tomto ročníku nejpočetnější a v hledišti se objevili i čeští turisté a dávali o sobě pořádně vědět. Jestli někdo z nich ragbyové stránky navštěvuje – ještě jednou díky a příští rok do Lignana přijeďte zase v termínu Beach Rugby, moc jste pomohli.

Příští rok, pokud bude zájem o účast, pojedou CHS do Lignana už po páté. Už máme prvního menšího sponzora pro příští rok a o další se snažíme.  Proto je plán takový, že ze zasložilých borců bude vytvořen „nominační výbor“ s cílem připravit účast tak, aby byl výsledek odpovídající tradicím Cheeky Strikers. Bude záležet jen na hráčích, jak chtějí navázat na dobře započatou tradici.