Jste zde: Domácí stránka |
1.Rugby Club Slovan Bratislava > NB1 : Szeged - Slovan 34:10

NB1 : Szeged - Slovan 34:10

23.9.2008

V sobotu 20. septembra nás čakalo druhé kolo maďarskej prvej ligy NB1, ďaleko za hranicami v Szegede s domácimi FWRC. Keď sme sa však ráno pod Dubom stretli a videli zostavu v akej budeme hrať, tak nám asi ani jednému nebolo príliš do smiechu. Bolo nás presne 15, z toho štyria juniori a jeden úplný nováčik. To nieje zrovna ideálna zostava na tím s ktorým sme pred necelími štyrmi mesiacmi prehrali 51:10. No ale tak čo už, nevzdali sme to, posadali do áut a vydali sme sa na 4 hodinovú cestu.

Prvý polčas však začal nad naše očakávania. Asi 20 minút sme diktovali tempo hry a v 15tej minúte sme dokonca vyhrávali 0:3 keď naša útkovka Dano Puha kopol trestný kop. Tento stav však netrval dlho, lebo domáci nás vyčerpávali neustálim búšením roja a onedlho otočili skóre vo svoj prospech.

Druhý polčas nebol oveľa iný. Hra sa stále prelievala zo strany na stranu, aj vďaka častým odkopom lopty na náš útok, za obranu súpera. Škoda len, že sa nám to nepodarilo ani raz premeniť na bodový zisk. Asi v 60tej minúte sa 5 metrov pred svojim bránkoviskom dopustili domáci chyby, čo využil Dano Špajgel Puha, narýchlo si rozohral a prekľučkoval sa zmetenou a dezorientovanou obranou až k bodom.

Za zmienku stojí takisto výkon rozhodcov, ktorí boli nadmieru objektívni čo nieje v maďarskej lige vôbec zvykom. Nasvedčuje tomu aj neuznanie jednej päťky po tom čo jeden zo Szegedských rojníkov hrabal rukou v mlyne po ktorom rozhodili šišku na útok a následne skórovali.

Chcel by som poďakovať všetkým ktorí prišli aj napriek tomu, že nás bolo iba 15 a nemal kto striedať, hlavne mladím chlapcom ktorí mali možnosť ukázať čo v nich je. Za zmienku stoja hlavne Robove skládky, aj keď nechápem ako môže takto skladať niekto, kto sa 2 mesiace neukázal na tréningu!. Ďalej odhodlanie našich rojníkov ktorí chceli tie mlyny tlačiť aj keď jednému z nich skoro odpadla ruka, Kubovi Rogelovi že zvládol svoj prvý zápas bez žiadneho faux pas a odohral celých 80 minút a takisto Duškovi ktorí dohral zápas aj so zlomeným prstom (prajeme skoré uzdravenie).

Zostava: Vrabec, Majovský, Rogel R, Mihálik, Náter, Piješ, Kovalčík, Mandičák, Janžo, Puha, Popovič, Kirth, Šipula, Rogel J, Kubala

Striedali: nemal kto J

Body: Puha (3+5+2)