Jste zde: Domácí stránka |
1.Rugby Club Slovan Bratislava > Nepovedený přípravný zápas s Bystrc

Nepovedený přípravný zápas s Bystrc

24.3.2008

Zdravím všechny příznivce přátel ragby na Slovensku. Bylo mi potěšením zaskočit za trenéra Slovanu Bratislava, Dana Chytila v březnu letošního roku a byl jsem při té příležitosti u přípravného utkání s RC Brno Bystrcí, které se uskutečnilo dne 22. 3. 2008.

Bohužel jsem hru nemohl sledovat z lajny, co by trenér, ale zapojil jsem se do hry jako rozhodčí. V dopoledních hodinách proběhl společný hodinový trénink, kdy si obě mužstva procvičovala svůj herní systém.

Samotné utkání začalo výkopem v 13.30 hod za účasti hrstky fandících diváků. K samotné hře si mohu jen postesknout, že i přes moji enormní snahu o dodržení mých pokynů samotnými hráči, se jim toto nepodařilo. Pravda, do 20té minuty prvního poločasu se jim to vcelku dobře dařilo a byli brňanům důstojnými soupeři. Jak ale postupně docházely síly, měl soupeř více prostoru, čehož využíval dokonale. Nutno podotknout, že hru kolem mlýnů, maulů i rucků, měli pod kontrolou a soupeře z Brna uhlídali. Bohužel však, při rozehrání míče na útok, už byla vidět taktická nevyzrálost slovenského mužstva. Nedokázali se vypořádat s přečíslováním útočníků včasným zabíháním, nejen třetí řady, ale i křídla ze zavřené strany. Špatné skládky jsou v útoku daleko zřetelnější, než v roji a tak si mnohdy útočící brněnské mužstvo dělalo v řadách bránícího mužstva doslova věci, které by byly za jiných okolností nemožné.

Musím, vyzdvihnou výkon zahraničních hráčů a to na postech útokovky Daniel Richardson z Anglie, Tunisu na tříčtvrtce Riadh Barhoumi, a z Francie na mlýnovce Olivier Goudemare, křídle Jerome Azuara a anglickému rváčkovi Daniel Tourt. Spoluhráči jim dobře sekundovali, avšak s ubývajícími silami byl znatelnější rozdíl v ragbyovém myšlení. Velmi potěšující moment je ten, že klukům ze Slovanu nechybí nadšení, bojovnost a chuť do hry. Pokud se jejich trenérovi Danu Chytilovi podaří využít tohoto momentu s ragbyovějším pojetím tréninků, ruku v ruce s technikou a fyzickou kondicí, získá dobré hráče.

Závěrem přeji hodně úspěchů, především hráčům a těm zraněným brzké uzdravení (je to děs si zlomit nohu na tréninku, co? :-))

Sestava:1.Grunner (první zápas) 2.Tourt 3.Puverle 4.Rodrigez. 5.Náter 6.Silný 7.Sedlák 8.Mihálik 9.Goudemare 10.Richardson 11.Azuara 12.Barhoumi 13.Puha 14.Korenčík 15.Kubala

Střídali: Rechtorovič (první zápas) Majovský (se zlomeným zápěstím) Popovič

Jiří Jíša

zastupující trenér RC Slovan Bratislava