1.Rugby Club Slovan Bratislava > Listopadová mezinárodní série v plném proudu

Listopadová mezinárodní série v plném proudu

9.11.2008

Debutant Quade Cooper (vpravo) obrátil 7 minut před koncem utkání proti Itálii ve prospěch Wallabies (bbc.co.uk)

Zatímco  se slovenská reprezentace připravovala v Olomouci na soustředění,tak v sobotu se v Evropě se naplno rozběhla série podzimních Testů.

Springboks zneužili až přílišné pohostinnosti Velšanů

Kymácející se židle pod Pietrem de Viliersem byla po tomto utkání zase trochu stabilizována, když JAR předvedli téměř perfektní výkon proti Walesu a v dramatickém závěru udrželi na Millenium Stadium vítězství 20:15.

Výletníci mají na svém kontě působivou statistiku jedné porážky ve 23 utkáních se svými sobotními hostiteli ve 104leté historii, ale to nijak nesnižuje výkon Světových šampionů, s respektem k obrovské územní převaze, kterou si Velšané dokázali vynutit především ve druhé půli.

Francie nakopala Argentinu

Les Bleus zvítězili v Marseille 12:6 v zápase, kterému dominovaly především kopačky hráčů obou stran.

Po posledním duelu obou týmů a senzačním vítězstvím Argentinců na RWC minulý rok, všechna očekávání mířila k dalšímu ohnivému střetnutí, se spoustou útočného ragby. Skutečnost ale byla podstatně jiná, ano, zápas nabídnul drsné souboje, ale fyzickému nasazení chyběl náboj.

Výsledek určily trestné kopy – ale ve vzájemném vztahu obou týmů se ani nadále nic nemění.

Lepšící se Anglie se postarala o Ostrovany

Angličané začali svůj život pod Martin Johnsonem vítězstvím 39:13 nad výběrem Pacifických ostrovů na Twickenhamu. Jen Danny Cipriani sám, ve svém druhém reprezentačním vystoupení, nasbíral 19 bodů – pětku, tři KPP  a dva TK – když se domácí ostrované utrhli těm hostujícím, kteří důkladně vyzkoušeli anglickou obranu ve více než jednom případě.

Wallabies to stihli v limitu

8 minut dělilo Azzurri od senzačního úspěchu, když krátce před uplynutím hrací doby drželi remízu s favorizovanými hosty 20:20 na stadionu Euganeo v Padově.

Supermotivovaní Italové byli celku Robbieho Deanse více než důstojným soupeřem. Diváci sledovali napínavé utkání se zatajeným dechem, když od stavu 14:14 se oba celky přetahovali o vedení. Zápas nakonec rozhodl pětkou v samotném závěru nováček ve zlatém dresu Quade Cooper a výsledek pojistil KPP a  TK Mat Gitteau. Ten australský tým po celou dobu držel svými přesnými kopy v kontaktu a byl po zásluze vyhlášen Mužem utkání.

All Blacks – příliš dobří pro Skoty

Novozélanďané zahájili své evropské turné pohodlnou výhrou nad Skotskem v Edinburghu 32:6 po poločase 18:6. Jejich výkon zdobily typické útočné akce, korunované dvěma pětkami už v první půli.

Jejich aktivita způsobovala Skotům mnoho problémů, kteří sice hráli odvážně, ale spoustou chyb ulehčovali hostům jejich úlohu. Sin-bin hned ve druhé minutě pro domácí ¾ Nicka de Luca, znamenala 13 bodů pro hosty, úder, ze kterého se domácí už nedokázali vzpamatovat.

V černém dresu se poprvé od nepovedeného čtvrtfinále RWC objevil Joe Rokocoko.

Irové si lehce poradili s Kanadou

Irové vybrousili Canucks 7 položeními a celkovým skóre 55:0 před naplněnými tribunami Thomond Parku, i když hustý déšť neumožnil divákům vidět to, co od zápasu očekávali.

Stejně jako Angličané i Irové chtějí začít nový život pod novým trenérem a zapomenout na průměrný rok, který mají za sebou. A stejně jako Angličané předvedli dost na to, aby se dalo čekat, že mnohé ještě přijde a bez toho, že by úplně přesvědčili o dokonalosti.

Jejich očekávání a prohlášení prověří zápasy s Wallabies a Springboks v dalších dvou týdnech.