1.Rugby Club Slovan Bratislava > Pohár 6N – ženy

26.2.2008

není to ragby krásné...

Při probíhajícím Six Nations se hraje i ženská obdoba Women´s Six Nations kde jasně dominují Angličanky.Po avizovaném odchodu jediné slovenské ragbistky Katky do české reprezentace (širší nominace),Slovensku zůstává jediné ''žhavé'' želízko v ohni a to slečna v dresu Slovanu na obrázku:)

Anglie – Itálie 76:6

Reprezentantky Anglie si ošetřily své plány na třetí Grand Slam v řadě devastující výhrou nad Italkami na Stadio Tre Font. Po stejně dominantním výkonu v prvním kole proti Walesu, favoritky přivedly své italské soupeřky rychle k rozumu celkem 12 pětkami.

Italky sice dropem otevřely skóre už ve třetí minutě, ale potom už hráčky v bílém otočily značku „jednosměrný provoz“ a do poločasu si vybudovaly náskok 40:3. I ve druhé půli načaly zápisy do tabulek Italky – tentokráte TK, ale potom se opakoval scénář prvního poločasu.

Wales – Skotsko 23:6

Na hřišti Taffs Wells RFC se Velšanky vrátily zpět na vítěznou vlnu, poté co v minulém kole utrpěly drtivou ránu sebevědomí od Angličanek.

Utkání bylo dlouho vyrovnané, teprve nastavení první půle přineslo domácím druhé položení a s ním i výraznější náskok.

Kouč Walesu, Jason Lewis, byl s výkonem svých svěřenkyň spokojen: „Předvedli jsme mnohem lepší výkon než minulý týden, zejména v první půli.“ řekl.

Francie – Irsko 26:17

Francouzky pokračovaly ve své stíhací jízdě za Angličankami těžce vydřeným vítězstvím nad Irskem na St. Gratien. Pouze dva body oddělovaly oba celky v minulé sezoně a to ukazuje, jak pokročilo Irsko v posledních letech, které do Paříže odjíždělo s ambicemi překvapit Francii, pohybující se stabilně v Top 4 světového žebříčku.

Irky nezačaly nejlépe, když v 7mé minutě dostaly druhou řadou pětku. Jejich radost z vyrovnání ale trvala krátce, protože veteránka Delphine Plantet znovu prorazila obranné valy a stanovila tím poločasové vedení domácích o sedm bodů.

I ve druhé půli se hostující tým dotahoval a domácí odskakoval, i když objektivně více ze hry měly Les Bleus, které nakonec dotáhly zápas tam, kde ho chtěly mít – tj. k vítězství.

Irský trenér John O´Sullivan mohl jen litovat nevyužitých příležitostí: „Výsledek nás zklamal, protože jsme hráli opravdu dobře. Tvrdě pracující roj dvakrát pěkně položil, ale co bylo špatné bylo proměňování šancí na položení v rozhodujících chvílích. Francouzky jsou atletické a velmi dobře technicky vybavené, ale víme, že jsme na ně dnes měli a to, že jsme zde poprvé nezvítězili, je skutečné zklamání.“