1.Rugby Club Slovan Bratislava > Ragbyový víkend Slovanu jako DEN a NOC !!!

Ragbyový víkend Slovanu jako DEN a NOC !!!

19.5.2008

O víkendu sehrál Slovan další dvojzápas-nejprve v sobotu s lídrem maďarské NB1 Exiles RE a v neděli přátelské utkání s anglickým týmem Silhillians RUFC hrající Midlands 3 West (South).

1.RC Slovan Bratislava – Exiles 51:0.

V sobotu 17.5.2008 přivítal Slovan v maďarské NB1 lize hráče Exiles, první mužstvo soutěže, které až na jednu kontumaci zatím nezaváhalo. Avšak právě kontumace z minulého kola naznačuje jakési problémy v maďarském mužstvu. V porovnání s podzimem totiž Exiles podali proti Slovanu sotva poloviční výkon, do Bratislavy navíc přijeli pouze s patnácti hráči.

To však nijak nesnižuje famózní výkon Belasích předvedený v tomto utkání. Slovan nastoupil naopak ve velmi silné sestavě.

Hned ve 2´ pěknou akci začal z mlýna vazač Hankovski a přes mlýnovou spojku Polednu prošel míč rukama několika našich útočníků, kteří jej vrátili druhořadníkovi Mandičákovi, jenž pokládal naši první pětku. KPP přidal Kučera – 7:0.

V 6´ proměnil trestný kop za hraní na zemi opět Kučera – 10:0. Jedenáctá minuta znamenala další hezkou ragbyovou podívanou v podobě přihrávek přes celý náš útok a položení Many. Kučerův KPP zvýšil skóre na 17:0. Úvod nám tedy vyšel, ale ani my jsme se nevyvarovali některých chyb jako jsou ztráty míče z vlastních rucků. Taky jsme jakoby „odmítli“ další body při Schmeichelově následování překopu, kdy se mu podařilo získat míč, ale špatnými přihrávkami jsme o něj přišli. Tady byla na místě sólová akce až do brankoviště.

Ve 24´ rychle rozehrál náš TK Poledna a Hankovski pokládal – 22:0. Kučera proměnil KPP – 24:0.

A ve 30´ po mlýnu zahraném 3.řadou dotáhl akci do brankoviště Kovací – 29:0. Kučerův KPP stanovil poločasový stav 31:0.

Po přestávce se bodově projevil taky náš útok. Několikrát jsme roztáhli hru do křídel, kde tyto prostory soupeř nepokryl a tak jsme postupně položili další čtyři pětky.

Ve 46´ zvyšoval Piješ na 36:0, v 50´ po několika hezkých přihrávkách pokládal Schmeichel – 41:0.

Hned za 3 minuty přidal svou další pětku na křídle Gregor Piješ – 46:0 a bodově utkání završil v 65´ Poledna opět pětkou po křídle – 51:0. Kopy po pětce ve druhé půli již zůstaly neproměněny.

V závěru nás do naší 22m zatlačil i soupeř, ale jeho útoky dokázali Slovanisti v obraně odskládat.

Ze strany Slovanu to bylo velmi pěkné utkání, kde několik našich chyb tentokrát Maďaři nedokázali využít.

V průběhu utkání vystřídalo také pět připravených Slovanistů.

Body Slovanu:

P: Piješ 2, Mandičák, Mana, Hankovski, Kovací, Puha, Poledna

TK: Kučera

KPP: Kučera 4

Sestava:

Ujček, Majovský, Ondroušek, Náter, Mandičák, Kovací, Hughes, Hankovski, Poledna, Kučera, Piješ, Puha (C), Kubala, Pobjecký, Mana.

Střídali:

Puverle, Rogel, Beladič, Janžo, Bolla.

1.RC Slovan Bratislava – Silhillians RUFC 14:80

PO HODECH BÝVÁ SRAČKA! – říká se na Slovácku. Bohužel to platilo tentokrát na i Slovensku v ragbyovém pojetí.

V neděli 18.5.2008 nám dal ragbyovou lekci anglický tým Silhillians RUFC. Bohužel výkon Slovanu byl v tomto utkání ostudný. Omluvou nemůže být ani značně improvizovaná sestava a brzké zranění Maťa, který si zlomil klíční kost. (Maťo, brzo se uzdrav!)

Možná jsme se všichni nechali zmást bezstarostným chováním anglických hráčů (po celé dva dny jejich pobytu mírně opojených pivem). Avšak na hřišti si hru vychutnávali svými průniky přes statickou obranu Slovanu. Neustále měli Angličani podporu v zádech, hru si dobře organizovali a převyšovali nás i individuální technikou.

V utkání nám položili celkem ČTRNÁCT (!) pětek, přidali pět kopů po pětce.

Slovan alespoň těsně před přestávkou položil dvě pětky. První dával Tony průnikem po skrumáži asi 7 m před brankovištěm, druhou přidal Dave po mlýnu rozehraném 3.řadou. V obou případech proměnil KPP Michal Kučera.

Největším zklamáním pro trenéra byla obrana. Slovanisti vůbec nedoplňovali obranou linii podle soupeře ani proti němu nevybíhali. Bohužel se však projevila psychická labilita mužstva – když se nedařilo, hráči na sebe začali křičet a velmi hrubě si vyčítat či spíše svádět chyby jeden na druhého. Toto je nešvar, na kterém musíme zapracovat – ragby je kolektivní sport a v něm platí, že chybu jednoho napraví druhý, aby podržel TÝM!

Je jasné, že program Slovanu byl teď na jaře velmi nabitý a únava se musela projevit. Tři víkendy po sobě se nedá hrát dvojutkání sobota-neděle, i když jen přátelské. Možná dobře, že propadák přišel v tomto přáteláku a zkusme zmobilizovat síly do posledního soutěžního utkání v Pécsi již tuto sobotu.