1.Rugby Club Slovan Bratislava > Rakousko vs Slovensko 8-19 (0-7)

Rakousko vs Slovensko 8-19 (0-7)

17.3.2008 Nový kapitán Slovenska Dave Hughes dovedl tým k vítězství

V neděli odehrála slovenská reprezentace po zimní pauze první letošní přípravný zápas ve Vídni s reprezentací Rakouska, která hraje o dvě skupiny výše.

Trenér Pavel Lištván chtěl především vidět některé nové hráče, ale třeba i navrátilce do sestavy, kteří se nezúčastnili turnaje na Kypru jako třeby Dave Hudges,který převzal pomyslnou kapitánskou pásku od Tonyho Puverle,který se jí vzdal po turnaji na Kypru a ve Vídni kapitána jen zastupoval po Daveho střídání.

Zápas se v první půli odehrával v naši režii, kdy jsme prakticky „papírově“ silnějšího soupeře k ničemu nepustili a hráli jsme na polovině našich jihozápadních sousedů. Brzy jsme položili pětku Kloknerem a následně i přidali kop po položení Puhou. V dalším průběhu první půli jsme ale i přes velký tlak nedokázali dále bodovat a tím se více uklidnit. Nutno dodat, že mladí a běhaví Rakušané výborně bránili. Poločas tedy skončil 7:0.

Druhá půle byla již více vyrovnaná Rakouský soupeř hrál velmi tvrdě, asi v 60 minutě snížil trestným kopem a za chvíli položil a najednou domácí vedli 8:7. Slovenští chalani ale nechtěli z Vídně odjíždět z prohrou a tak jsme zabrali a v poslední desetiminutovce jsme položili ještě 2 pětky (Kokinda a Puha) plus jedno úspěšné prokopnutí po pětce (Puha). Konečně jsme zúročili náš tlak také bodově, což se nám v první půli nepodařilo.

Výborný zápas v roji odehrál Viktor Ondroušek z Vyškova a Martin Majovský ze Slovanu. Útok pak z pozice zadáka dirigoval Petr Kozubík z Havířova, svůj den měl i Jan Klokner z Ostravy a především Dano Puha, který bude na jaře jistě tahounem Slovanu Bratislava v odvetách maďarské ligy.

Sestava: 1.Hankovski 2. Majovský 3 Ondroušek 4. Mihálik 5. Januš 6. Benčík 7. Kovacs 8 Kurka 9. Hughes 10. Kozubík Pavel 11. Kubala 12 Klokner 13.Mana 14. Puha 15. Kozubík Petr

Střidali: 16. Puverle 17. Stoklásek 18. Beladič 19. Kokinda 20. Pobjecký 21. Silný 22. Korenčík

Body:

Puha 5P, 4KPP

Klokner 5P

Kokinda 5P

Další zápas nás čeká 18. května s waleským týmem Pwllheli RFC a poté bude upřesněna nominace na sedmičkové turnaje okruhu Mistrovství Evropy, které se hrají v červnu v Praze a Moskvě.

Nadále budeme sledovat všechny hráče širší nominace a těším se na další zápas.