1.Rugby Club Slovan Bratislava > Slovan-Bulldokok 31:5 (17:0)

Slovan-Bulldokok 31:5 (17:0)

27.10.2008

Po krátkém začátečním tlaku hostů,převzal iniciativu domácí tým,ale vlastními nepřesnostmi,se sám připravoval o možnost vyjádřit svůj tlak bodově.Když v 7´min uklidnil Michal Kučera své mužstvo proměněným TK,a otevřel skóre na 3:0,začalo se domácím zvedat sebevědomí,a předváděli to i herně.V 16´min ještě Mana nedotáhl nacvičený signál až do brankoviště,kdy cca 5m´před ním nepřesně vracel míč spoluhráčům,ale už o 5min později vše napravil Čmiel,který zakončil po křídle akci celého mužstva,které si řadou přihrávek vytvořilo několikrát velký prostor k útočení.

Poté se hra opět mírně vyrovnala,kdy i soupeř několikrát zahrozil a vypracoval si několik šancí,které ovšem končili na tentokrát celkem spolehlivé obraně slovenského výběru.Poločas domácí ukončili akcí jako z ragbyové učebnice,kdy po mnoha přihrávkách a kolmých průnicích zakončil po křídle opět Čmiel,a zvýšil na poločasových 15,resp.17:0.

Začátek 2.půle hráli domácí ještě v oslabení(na 10 min napomínán Kučera Josef),a možná i tím byla hra nervózní a nepřesná-netaktické a nepřesné odkopy,málo agresivní obrana,lámání akcí ,,dovnitř“.V 49min ovšem mužstvo předvedlo akci,,ala,,you tube“,kdy nacvičeným signálem po ose Kučera Michal-Čmiel,podporovaný Petrem Kozubíkem,který taky akci ukončil položením,zvýšilo na 22,resp.24:0,kdy Puha proměnil kop po pětce.

Ve 64 min soupeře dorazil Mihálik,kdy opět po ragbyově čisté akci a několika přihrávkách zvýšil na 29,a Michal Kučera upravil na 31:0..

7 min před koncem soupeř potrestal naše zaspání  při obraně maulu,kdy se utrhl krajní hráč tohoto seskupení a korigoval na konečných 31:5.

Body: Čmiel 14(2P,2KPP),Kozubík Petr 5(1P),Mihálik 5(1P)Kučera Michal 5(1TK,1KPP)Puha2(1KPP)

Sestava: Puverle,Majovský,Hankovzski,Januš,Náter,Ujček,Kučera Josef,Mandičák,Poledna,Kučera Michal,Čmiel,Kozubík Pavel,Kozubík Petr,Puha,Mana//Ondroušek,Rogel,Mihálik,Hughes,Gregor,Pobjecký,Kirth//

Hra má stále rezervy,ale bylo vidět a hráči si dokázali,že když dodrží pokyny,které si před zápasem řekneme,umíme hrát pohledné,ale i účelné ragby.Na druhé straně polevujeme v nasazení,když se zdá,že utkání je již rozhodnuto,a individuálních chyb,které znamenají trest ve formě trestných kopů je taky hodně.Na odstranění těchto věcí se budeme muset zaměřit.Mile mne ovšem překvapily individuální výkony některých hráčů,a nezbývá než věřit,že jim výkonnost zůstane i do kvalifikačního utkání s Bosnou.