1.Rugby Club Slovan Bratislava > Slovan – Ostrihom Vitézek 20:46

Slovan – Ostrihom Vitézek 20:46

9.11.2008

Vo štvrtom ligovom kole na ragbistov Slovanu čakal zápas s Ostrihomom Vitézek II. S mužstvom, s ktorým sme v prvom kole prehrali 59:14. Lenže vtedy sme hrali vonku a Ostrihom nasadil proti nám namiesto Béčka svoj hlavný káder. Lenže čo Boh nechcel, história sa v sobotu na Vlčom Hrdle opakovala a my sme stáli tvárou v tvár Ostrihomu Vitézek A.

Zápas sa začal tlakom súpera a hneď v úvodných minútach sme museli čeliť tlaku vo vlastnej 22. Vďaka dobrej obrane sme sa dostali zo svojej obrannej zóny a pustili sme sa do ofenzívy. Niekoľko metrov na vlastnej polovici sa dopustil Vitézek chyby a my sme mohli kopať na háčko. Dano Puha sa nemýlil a tak sme vyhrávali 3:0. Na to nám však Ostrihom odpovedal päťkou aj s konverziou. My sme však nevešali hlavy a odpovedali sme krásnou útočníckou akciou ako z ragbyovej učebnice. Polčas teda skončil 10:12.

Do druhého polčasu sme išli s tým, že tých pár bodíkov dotiahneme a otočíme. Opak bol však pravdou. Hneď v úvode sme dostali päťku. Hrali sme ďalej a Puha opäť triafa trestný kop tam kde má. Toto však Vitézek nabudilo a začali šišku posúvať na útok, kde nás prečíslovali a pokladali nám jednu päťku za druhou.. Dokopy štyri, ale iba s jednou konverziou. Ku koncu zápasu sme sa prebudili opäť my, ale päťka Nátera, ktorému namazal Silný bola iba pekným ukončením zápasu, ktorý skončil 20:46 prehrou Slovanu.

Sestava: Ondroušek,Majovský,Puverle,Náter,Vojaček,Ujček,Beladič,Mandičák,Hughes,