1.Rugby Club Slovan Bratislava > Slovan - Lightwater RFC 19:25

Slovan - Lightwater RFC 19:25

5.5.2008

Dva dny po těžkém zápase v Szentesi hrál doma 1.RC Slovan přátelské utkání se anglickým klubem Lightwater RFC.

K tomuto duelu se sešlo ze zdravotních i jiných důvodů jen 16 hráčů Slovanu, soupeř měl k dispozici 20 hráčů, i když s věkovým průměrem hodně přes 30 let. Jak to v přátelských utkání bývá, dohodlo se "hokejové" střídání dle potřeby týmů.
V 16´ se ujal soupeř vedení 0:5, když důsledně sledoval míč po špatné přihrávce z našeho autu těsně před naším brankovištěm.
Slovan vyrovnal v 31´ po rozehrání trestného kopu cca na půlce hřiště, kdy si naši hráči pěkně přihráli až na pravé křídlo, po kterém unikl Vladky až pod háčko - 5:5. Scmeichel využil i KPP na 7:5.
Hned z výkopu soupeře se dostal k míči náš zadák Daniel Richardson, pronikl přes několik soupeřových hráčů a po pár přihrávkách skóroval pod "klacky" Honza Mandičák. Scmeichelův KPP byl opět úspěšný, takže jsme se ujali vedení 14:5.

Angličani jako by od tohoto momentu začali brát utkání více prestižně a hráli tvrději. V 38´ také položili pětku přes svůj útok po rozehrání TK asi 10m před naším brankovištěm. I jejich kopáč proměnil KPP, tak poločasový stav byl 14:12.
Pět minut po přestávce zachytil Daniel odkop soupeře, potáhl míč dopředu a po pár přihrávkách položil naši další pětku Marek Ujček. Titus si zkusil kop po pětce, ale neúspěšně, stav zůstal 19:12.
Asi v 55´ soupeř snižoval z trestného kopu za připojení se našeho hráče do skrumáže z boku na 19:15.
V těchto fázích zápasu byl Lightwater ragbyovější, krásně čistil své míče v rucku a několikrát získal i náš míč. V 59´ jsme s vypětím všech sil zastavili průnik soupeře z vlastní půlky až těsně před naším brankovištěm. Angličani se však usadili v našem obranném pásmu a v 62´ po několika fázích rojem rozhodili míč na svůj útok pokládali na naší levé straně - 19:20.

Slovan se taky snažil, ale nepodařilo se žádnou akci dotáhnout k položení. Naopak v 75´ soupeř znova útokem přenesl míč z naší pravé strany až na křídlo vlevo a zvýšil své vedení na 19:25.
Slovanisti však bojovali do poslední chvíle, zatlačili soupeře v jeho 22m a minutu před koncem se přes útočnou linii dostal míč až k Vladkymu, který proběhl až do brankoviště. Přehlédl však jednu čáru a položil až za brankoviště, takže pětka nemohla být uznána.
Brzy nato rozhodčí Jíša ukončil utkání, ve kterém tedy Lightwater RFC vyhrál 19:25.

Utkání to bylo pěkné a dramatické. I když Slovan prohrál, musím klukům poděkovat za předvedený výkon. Na střídání jsme měli jen jednoho hráče a v tak náročném programu utkání (čtvrtek - sobota) je to málo.
Stejná zátěž čeká na Slovan hned o tomto víkendu, v sobotu přátelské utkání s anglickým London Welsh a v neděli soutěžní s Buldogok II. Naštěstí obě doma bez dlouhého cestování, tak doufám, že se tým sejde ve větším počtu.

Sestava: Puverle, Majovský, Grünner, Náter, Rechtorovič, Beladič, Ujček, Mandičák, Hughes, Puha, Kubala, Silný, Janžo, Stacho, Richardson.

Střídal: Korenčík