1.Rugby Club Slovan Bratislava > Slovensko - Bosna a Hercegovina 32:46 (10:31)

Slovensko - Bosna a Hercegovina 32:46 (10:31)

Format:
pdf
Size:
14kB

V sobotu na hřišti Vlčie Hrdlo v Bratislavě hrála Slovenská reprezentace v ragby zápas skupiny 3.D. Bohužel nám opět utekl začátek a tak jsme celý zápas museli pouze dohánět bodové skore soupeře. Bosna nás především přehrála v individuální technice a rychlosti.

Slovo trenéra: Když hned v první minutě udělal zkušený slovenský reprezentant školácký předhoz, jakoby to předznamenalo vývoj celého utkání. Nepřesné přihrávky, předhozy, taktické chyby, netaktické odkopy, nervózní pohyb a chaotická obrana. Tyto všechny aspekty na straně jedné, na straně druhé tradiční balkánská výbušnost a rychlost. Soupeř měl v roji o cca 100kg méně, ovšem slovenský tým se zřejmě rozhodl po dobu 1.půle nebrat tuto skutečnost vůbec v potaz, neboť pokyn před utkáním, a to že se bude hrát rojem a stále kolem roje hráči zcela ignorovali.

Byl vidět rozdíl v nasazení (pokolikáté už??), kdy bosenští hráči běhali po hřišti jako kdysi Honzík Pfeifer, když baštil všechny ty své dobroty a naši hráči opět (pokolikáté už??) svou ,,československou vyčkávací“ taktikou dali Bosňanům nádhernou šanci, jak celkem pohodlně otevřít a poté zvyšovat skóre.

Špatné postavení v obraně, takřka ,,němota“ hráčů při její organizaci, skládky žádné nebo hanebné, to vše byl společný jmenovatel hry slovenského výběru v 1.půli. Až na pětku Puhy (bohužel jediná vzorová akce prvního poločasu), kdy jsme soupeře přečíslili po ose  Josef Kučera-Poledna-Michal Kučera několik rychlých přihrávek v útoku a křídlo Puha pokládá, nestálo nic za zmínku ve hře našeho mužstva. Mužstvo odehrálo 1.půli opravdu mdle a snad jen přímočarý Josef Kučera, sem tam podporovaný Kovacsem a agilním Polednou se vymykali naší šedé hře.

Poločas skončil 10:31.

Po důrazné rozmluvě o půli a taktéž příchodem dvou zkušených ,,bijců“do roje, Kurky a Hankovszkého, nabrala hra jinou tvář. Soupeř najednou nevěděl kudy kam a kde dříve skočit. Slovenský výběr začal hrát přesně to, co bylo řečeno-stále rojem a kolem roje a rozdíl skóre se začal zmenšovat až na rozdíl 9ti bodů.

Bohužel vlastní nepřesností pomohl slovenský výběr soupeři, kdy nařízený trestný kop nedoletěl do autu a soupeř z vlastního obranného území založil akci (kde byli slovenští hráči? Proč nevyběhli a nehráli těsný pressing??) na jejímž konci byla pětka a odskok na 25:39. Za další minutu nám soupeř uštědřil další ránu, kdy po mlýnu ,,zatancovala“ útokovka, přešla přes čtyři naše neskládající hráče a soupeř opět odskočil. Snaha o závěrečný zvrat při chytře zahraném autu dvojice Stoklásek a Ondroušek bohužel nevyšla, když jeden z hráčů neudržel míč a poslední pětka Kovacse byla jen slabou náplastí na velmi zlepšený výkon Slovenska ve 2.půli zápasu.

,,Bohužel se hraje na dva poločasy, kdy v tom prvním jsme opět propadli a pak už náskok soupeře nedohnali. Je to jako přes kopírák, tváříme se bojovně, hecujeme se, ale po úvodním hvizdu hraje soupeř. Zřejmě budeme muset hráčům přizvat psychoanalytika“…řekl po utkání jeden z trenérů a manažer slovenského výběru Martin Dosoudil.

Nervózní hra, hromada individuálních chyb, slabá organizace obrany a souboje jeden na jednoho byly slabé. Neumíme se vyrovnat se soupeřovou rychlostí a výbušností, navíc se utkání ne zcela vydařilo jednomu z klíčových hráčů  výběru Michalu Kučerovi. Spolehlivé výkony přímočarých Josefa Kučery, Kovacse, částečně Stokláska,  ,,všudybyla“ Poledny a celého roje ve druhé půli byly málo na zvrat proti tak běhavému soupeři. Je škoda,že si hráči tak pozdě uvědomí, že stanovená taktika opravdu funguje a začátek už poněkolikáté podcenili, dodal trenér slovenského výběru Pavel Lištvan.

Sestava: Puverle, Majovský, Ondroušek, Januš, Mihálik, Stoklásek, Kovacs, Kučera J., Poledna, Kučera M., Čmiel, Klokner, Kozubík Pavel, Puha, Mana

Střídali: Hankovszki, Kozubík Petr, Kurka, Mandičák, Hladík, Hughes, Ujček

Body: Puha 5P, Čmiel 5P, Kozubík Pavel 5P, Kovacs 5P, Kučera Michal 6TK, 6KPP