1.Rugby Club Slovan Bratislava > Spartak Trnava - Slovan Bratislava 12:66 (7:22)

Spartak Trnava - Slovan Bratislava 12:66 (7:22)

11.4.2017

Spartak Trnava - Slovan Bratislava 12:66  (7:22)

Po menších problémoch na strane domácich sa nakoniec predsa len vydávame na dlho očakávaný prvý súťažný zápas v roku 2017 do Trnavy. Jeho výkopu predchádzal turnaj detí, kde sa vo výbornom svetle predstavili nádeje Slovana, keď bolo predsa len vidieť, že ich herný prejav bol najragbyovejší.

Rozcvička na zápas nebola práve kvôli obsadenému ihrisku úplne ideálna, ale náš tím sa na toto stretnutie pripravoval tri mesiace, takže to až tak nevadilo. Súperov tím bol nakoniec zložený z 19 hráčov, pričom na slovenské pomery mal slušnú individuálnu kvalitu. Spočiatku sa zdalo, že zápasu bude priať aj teplé, slnečné počasie, avšak presne po dobu jeho trvania sa náhle zhoršilo.

Stretnutie začalo s miernym časovým posunom pod vedením nášho skúseného rozhodcovského matadora Michala Mikuláša. Slovan okamžite prevzal iniciatívu, ale treba povedať, že Trnava značnú časť prvého polčasu kládla solídny odpor. Sila nášho tímu bola tradične v mlyne, trošku mrzí, že nám nešli stopercentne naše auty, čo sa dá pripísať jednak silnému vetru a jednak určitej novinke, ktorú sme zaradili do plánu, hoci sme to nemali natrénované. Postupom prvého polčasu sa prejavovala naša skúsenosť a podstatne lepšia organizácia hry, čo viedlo k viacerým položeniam nielen rojníkov (ako sme u nás zvyknutí), ale aj útočníkov. Súper síce tiež položil jednu päťku, ale pri všetkej úcte k nemu, išlo predovšetkým o našu chybu, ktorej sme sa dopustili pri vlastnom tlaku v trnavskej dvadsaťdvojke.

Druhý polčas bol v znamení slabnúceho odporu Trnavy, čo nám umožňovalo skúšať rôzne variácie hry a na ihrisko sa postupne dostala celá lavička. Najvýraznejší tlak smerom dopredu sme vytvorili na ose rojové krídlo Štefanšich, viazač T. Sedlák, mlynová spojka Puha, útoková spojka Mihalik a trištvrťka Rábara a to jednak výbornou kombinačnou hrou, ale aj individuálnymi prienikmi najmä Mihalika a Štefanšicha. Skóre stretnutia stále narastalo a v druhej polovici druhého polčasu sa prešlo dokonca na simulované mlyny z dôvodu nedostatku hráčov Trnavy do prvého radu. Aj v druhom polčase sme sa dopustili podobnej chyby ako v prvom, kedy sme súperovi ponúkli loptu v jeho dvadsať dvojke, nasledoval individuálny šprint Szekelyho cez celé ihrisko, avšak vďaka až nečakanej obetavosti trojice našich - Slezák, Paško a najmä Kmeť – sa nakoniec najlepšiemu hráčovi domácich Minárikovi položiť nepodarilo.

Stretnutie nakoniec skončilo výrazným výsledkom v náš prospech, ale vďaka patrí aj domácim – tímu za výkon a jednotlivcom (vedia ktorým) za to, že sa vôbec hralo. Rovnako ďakujme rozhodcovi Mikulášovi, našej podpore z Brna v podobe Houdeka a Korniu a nášmu trénerovi Vránovi.

Najlepším hráčom zápasu bol Martin Mihalik.

Body:

Položenia: 4x Mihalik, 2x Rabara, 1x Štefanšich, 1x Puha, 1x Kornia, 1x Droba, 1x Scanlon, Trestná päťka

KPP: 3x Puha

Zostava: Rojík, Vrána, Chvála, Malina, Náter, Astell, Štefanšich, Sedlák, Puha, Mihalik, Rabara, Droba, Houdek, Machala, Paško.

Striedali: Kornia, Mihálik, Slezák, Kadlečík, Scanlon, Kmeť.