1.Rugby Club Slovan Bratislava > SUPER 14 – Královská koruna po sedmé pro Crusaders

SUPER 14 – Královská koruna po sedmé pro Crusaders

6.6.2008

Hrdinný kapitán Richard dovedl svou posádku k vytouženému cíli (planet-rugby)

Po heroické bitvě zvítězili v Christchurch domácí Crusaders nad hosty ze Sydney 20:12, když se jim podařilo obrátit nepříznivý poločasový stav 11:12.

Je to důstojné rozloučení pro kouče Robbieho Deanse, který po devíti zlatých letech odchází od Crusaders, aby se usedl do křesla s nápisem "Wallabies - Headcouch". To stejné můžeme ale říct o Ewenovi MacKenziem, který opouští Tahs s medailí pro poraženého finalistu, když jeho tým dokázal svým protivníkům pořádně zatopit a ani na jedinou z 80 finálových minut zápas nevzdal.

Jako ledová sprcha zapůsobily dvě položení Turnera v 8mé a 25té minutě na domácí mužstvo, které víceméně bez zaváhání prošlo základní částí soutěže Super 14. Waratahs vedli už 3:12 na horké půdě v Christchurch, ale ani to jim nestačilo k tomu, aby zápas nakonec dokázali přivést ke sladkému konci.

Po rozpačitém bezhlavém projevu obou soupeřů v polovině první části hry se Křižáci pustili s neuvěřitelnou energií a bohorovným klidem, freneticky podporováni domácím publikem do své práce. Vytvořili si obrovský tlak, korunovaný pětkou dvě minuty před poločasovou přestávkou pětkou Tuiali´i a jen neúspěšný kop po pětce Cartera jim nepřinesl vedení už v poločase.

Skóre ve prospěch domácích se obrátilo ve 45té minutě po TK Cartera, ale ani potom se Tahs nevzdávali a bojovali o naplnění svých představ vývoje utkání. Znamenité průniky Tuqiriho kolem padesáté minuty několikrát doslova zmrazily domácí publikum v sedačkách. Chybou, brzdící útočné snahy mužů ze Sydney, byla zejména nepřesná práce v autech, jichž Waratahs v těchto rozhodujících fázích utkání několik ztratili.

V 55té minutě domácí dosáhli pětky, která však nebyla uznána a v této fázi dostali hosté také výhodu početní převahy, když byl na lavičku k vychladnutí poslán Thorn.

Waratahs ale postrádali Bealeho, který kvůli zranění ramene musel střídat a tak jejich hře „v přesilovce“ chyběl směr a organizace. Výhodu jednoho muže se jim nepodařilo nijak bodově využít, po návratu Thorna 10 minut před koncem normální hrací doby zaúřadoval dropem Carter a zvýšil na 17:12. Diváci začali slavit o pět minut později, když opět Carter zvýšil z trestného kopu na 20:12. Bylo zjevné, že to je náskok, který si trpělivě a přesně hrající Crusaders v závěrečných minutách ani přes heroický pokus hostí o poslední vzepětí, nenechají vzít.

Crusaders: Pětka: Tuiali'i TK: Carter 4 Drop: Carter
Waratahs: Pětky: Turner 2 KPP: Beale

Crusaders: 15 Leon MacDonald, 14 Kade Poki, 13 Casey Laulala, 12 Tim Bateman, 11 Scott Hamilton, 10 Daniel Carter, 9 Andrew Ellis, 8 Mose Tuiali'i, 7 Richard McCaw (c), 6 Kieran Read, 5 Ali Williams, 4 Brad Thorn, 3 Greg Somerville, 2 Ti'i Paulo, 1 Wyatt Crockett. Lavička: 16 Steve Fualau, 17 Ben Franks, 18 Reuben Thorne, 19 Nasi Manu, 20 Kahn Fotuali'i, 21 Stephen Brett, 22 Sean Maitland.

Waratahs: 15 Sam Norton-Knight, 14 Lachie Turner, 13 Rob Horne, 12 Tom Carter, 11 Lote Tuqiri, 10 Kurtley Beale, 9 Luke Burgess, 8 Wycliff Palu, 7 Phil Waugh (c), 6 Rocky Elsom, 5 Dan Vickerman, 4 Dean Mumm, 3 Al Baxter, 2 Tatafu Polota-Nau, 1 Benn Robinson. Lavička: 16 Adam Freier, 17 Matt Dunning, 18 Will Caldwell, 19 Beau Robinson, 20 Brett Sheehan, 21 Matt Carraro, 22 Timana Tahu.

MIB: Mark Lawrence (JAR) - Craig Joubert (JAR), Cobus Wessels (JAR)
Muž v černém u obrazovky: Shaun Veldsman (JAR)