1.Rugby Club Slovan Bratislava > V Pésci lítali karty jak v mariáši

V Pésci lítali karty jak v mariáši

12.10.2008 Indiánok - Slovan 33-18

Belasí sa v treťom kole NB1 stretli v Pécsi s domácimi Indiánok. Zraz netradične pod Dubom, netradične o pol ôsmej a netradične opäť pätnásti. Čo už, nie každému sa chce cestovať 350km, v sobotu o 7:30 ráno. Tak boli Slovanisti (zase raz) nútení nasadiť nováčika, dvoch 16 ročných a novinka, jedného 14 ročného spoluhráča!!

Prvý polčas sme nezačali príliš ružovo. Síce sme už v tretej minúte viedli 0:3 po trestnom kope Puhu kvôli chybe domácej obrany, ale zopár minút nato dostal Mihálik žltú kartu za prepadávanie (žltá karta v rugby znamená, že daný hráč musí ísť dole na 10 minút) čo nás, logicky, oslabilo. Indiáni nás tlačili a v rozmedzí 10tich minút sme v oslabení dostali dve päťky, aj s konverziami. Po „Rebrovom“ návrate sme sa prebrali a zatlačili domácich na svoju polovicu. Po niekoľkých fázach pokladá Ujček „opičím skokom“ našu prvú päťku, Puha ale netrafil. Odvtedy sme Pécs dusili na ich polovici. Indiáni nám však po našej chybe z rýchleho brejku opäť pokladajú. Nevadí, tlačíme ďalej. Žiaden z našich útokov ale nekončí bodovým ziskom. Už iba Puha triafa ďalší trestný kop. Prvý polčas končí 19:11.

Nabudení z predchádzajúceho 20 minútového tlaku štartujeme druhú polovičku zápasu. Opäť tlačíme domáce mužstvo. Vyhrávame ich mlyny, vyhrávame  ich auty, naši rojníci odrovnávajú jedného súpera za druhým a všetko to je zavŕšené Mandičákovým položením po niekoľkých fázach roja a po konečne bezchybnom čistení. Puha potvrdzuje a pripisuje nám ďalšie dva body. V druhej polovici polčasu nám však už dochádzali sily a tým, že sme nemali koho striedať sa to odrazilo aj na našom hernom prejave. Odrazu sme poľavili v skladaní, boli sme nedôrazní pri čistení, chybovali sme v rozohrávke atď. To nemožno nikomu zazlievať, nevládal nikto z nás. Navyše k tomu pribudlo ešte vylúčenie Tonyho Puverle 10 minút pred koncom pri hromadnej šarvátke. Súper toho využil a rýchlimi akciami útoku nám položil ďalšie dve päťky aj s prekopmi. Zápas končí výsledkom nie zlým, 33:18. Ale mohli sme aj vyhrať, keby nám nedošla kondícia. Keby bolo keby...

Chcem však pochváliť skvelý výkon a myslím, že najlepšieho skladača zápasu, iba 14 ročného Jakuba Križana, taktiež prácu rojníkov v mlynoch kde nemali Indiáni ani najmenšiu šancu, komunikáciu útokovky a prvej trištvrťky a určite aj Kubalu za jeho obetavosť, skládky, behanie a odhodlanie aj v 39°C horúčkach. A vôbec všetkým ktorí prišli a dopriali spoluhráčom krásnu ragbyovú sobotu. Ďakujeme kamaráti!!

Zostava: Puverle, Majovský, Bolla, Náter, Beladič, Kovalčík, Ujček, Mandičák, Janžo, Puha, Šipula, Mihálik, Kirth, Križan, Kubala

Body: Puha (3+3+2), Ujček (5), Mandičák (5)

Karty: Mihálik (ŽK), Puverle (ŽK)

Autor: Martin Janžo