Jste zde: Domácí stránka |
1.Rugby Club Slovan Bratislava > Výhra nad anglickým týmem

Výhra nad anglickým týmem

23.4.2007 1. RC Slovan - St Ives RFC 19-5 (19-0)

Za slunečného pátečního odpoledne sehrál Slovan přátelské utkání se St Ives RFC hrajiící Midlands East (South) League a po výborné týmové hře zaslouženě zvítězil.

Už od prvé minuty jsme zatlačili angličany na jejich půlku kde rojníci postupovali metr po metru v rucku a v 15˝minutě si Erich Sedlák křížem naběhl v soupeřově dvaadvacítce na přihrávku kopl šišku směrem na brankoviště a sprintem ji doběhl a položil pvní pětku domácích.Nasledně Roman Nosko prokopl a přidal dva body.

Snažili jsme se dál stupńovat tlak a v 25˝ minutě byl nařízen trestný hod a Dave Hudges využil pomalé reakce soupeře při formování obrany a rezolutně se prorval mezi angličany a položil další pětku.Roman Nosko mohl přidat dalsí dva body,ale tentokrát mu kop nesedl a minul a skore se drželo na 12-0.

Slovan nepolevoval v tlaku na půlce anglického týmu a mohl zvýšit svůj bodový náskok když křídlo Vlado Kubala v pádu při skládce poslal přihrávu na pilíře Tony Puverle,který ji bohužel nezpracoval a necelé dva metry od brankoviště se dopustil předhozu.

O pár minut později však znovu prokázal svou dravost Dave Hudges,když při při rucku vybral šišku,naznačil přihrávku do strany na nabíhajícího rváčka a kolem rucku a chybně stojícího soupeřova strážce proběhl do brankoviště,kde položil svou druhou pětku.Poté se Martin Nosko nemýlil a zvýšil na 19-0 a tak i skončil první poločas.

V druhé půlce hráči St Ives přitvrdili a zlepšili obranu a tak se třicet minut zápas přeléval mezi soupeřovou a naší dvaadvacítkou,ale obrana obou týmů fungovala na sto procen.V posledních čtvrthodině se napětí začalo stupńovat,angličané chtěli uhrát aspoń čestné body a hráli agesivněji čímž se množili drobné šarvátky které přerostli do větší rvačky několika hráčů obou stran.

Posledních deset minut se St Ives usadil v naší dvaadvacítce a z několikrát jsme zachrańovali situaci pár centimetrů před brankovou čárou.V nastaveném čase se po serii rucků povedlo angličanům vynést šišku do strany na útok a hosté poprvé a naposledy v zápase skórovali.Nasledný kop na háčko neproměnili a tak výsledek utkání zůstal na 19-5 a rozhodčí hvizdem ukončil zápas.

V tomto zápase nás potěšil nejen výsledek,ale hlavně to že začala fungovat souhra roje s útokem kdy si "beci" nabihali pro přihrávky a hráči komunikovali mezi sebou.Jen auty nám moc nevycházeli a budeme muset na nich zapracovat.Byl to velmi pozitivní zápas pro naše hráče kteří po utkání odjížděli na reprezentační sraz do Zlína kde budou bojovat o letenku a místo v sestavě pro utkání s Řeckem 12.5.2007 v Soluni.

Body: Hughes 10,(2 P) Erich Sedlák 5(P),Roman Nosko 2(TKK) Martin Nosko 2(TKK)