1.Rugby Club Slovan Bratislava > Zápas proti rozhodčímu

Zápas proti rozhodčímu

23.1.2007 Fehérvári Vadkanok - Slovan 33-12

Na utkání s Vadkanokem jsme jeli posíleni o hostující hráče z české extraligy a s rozhodnutím uhrát co nejlepší výsledek a hlavně si zlepšit chut´ po neuspokojivých výsledcích z několika posledních zápasů.

Už po příchodu na stadion byla cítit nervozita a napětí z hráčů Vadkanoku,ale a to bohužel i z rozhodčího.Již v prvních minutách utkání bezdůvodně a hlavně nesmyslně udeřil zezadu našeho rojníka hráč Vadkanoku a až po několikanásobném upozornění rozhodčího,kdy se mezitím strhla hromadná rvačka,byl domácí hráč vyloučem,ale s ním dostal žlutou kartu i útočník Slovanu.A v tomto duchu pokračoval průběh celého zápasu,takže kdyby si rozhodčí natáhl na sebe dres Vadkanoku nikdo by se tomu nepodivil.

Jeden z klíčových momentů byl když hráč soupeře po čtyřech prolezl pár metrů a bez ohledu na pravidlo o hraní na zemi a to už vůbec nemluvím o přehozu,mu sudí bez váhání odpískal pět bodů.

Z následného protiútoku pokládá Honza Pfeifer podporován rojníky pětku,která však byla neuznána bez udání důvodu.Dvě minuty na to Honza proniká při navlas stejné akci do brankoviště soupeře a pokládá,načež Roman Nosko prokopává a přidává dva body.

Po pár minutách se rozhodčí znovu vyznamenává,když Slovan odolává na své brankové čáře útokům soupeře a přihlíží ze vzdálenosti jednoho metru jak hráč Vadkanoku pokládá šišku do rukou slovenského rojníka a bez toho aby se míč dotkl brankoviště,píská položení a otočen zády odmítá diskutovat s kapitánem.

Pár minut před koncem Monte Selinger koriguje výsledek na 33-12 a Roman Nosko tentokrát míří vedle.Byl to zapás rovnocenných týmů,který kdyby nepokazil rozhodčí jenž si hned na začátku vybral stranu pro kterou pískat,mohl mít úplně jiný průběh a i kdyby jsme stejně prohráli,nezanechalo by to takovou hořkou pachuť…

Sestava: Puverle,Pfeifer,Selinger,Náter,Menšík,Šrámek,Sedlák,Hudges,Martin Nosko,Beneš,Vágner,Táler,Kubala,Fabricio,Roman Nosko
Střídali:Beladič,Rogel,Fiala