1.Rugby Club Slovan Bratislava > Zlín-Slovensko 27:18(10:10)

Zlín-Slovensko 27:18(10:10)

4.9.2008

Nekompletní slovenský výběr,doplněný o nového reprezentanta Pešíra z Petrovic,začal utkání velmi špatně a v hluboké defenzívě, která jako by poznamenala mužstvo na celý zápas. Utkání bylo pro mnohé hráče seznamovací, a toho Zlín využil od první minuty,kdy zatlačil slovenský výběr na jeho půlku a neustálým pohybem po hřišti dostával slovenské hráče pod tlak.

Během 22 minut vedl Zlín 10: 0, kdy první pětku položil po několika útočných fázích a druhou po dlouhém kopu, kdy náš zadák a křídlo délku kopu podcenili a důsledně míč nesledovali. Za následujících 10 minut jsme měli šanci korigovat skóre trestným kopem, ale mužstvo se již opětně po několikáté „zkušeně“ rozhodlo nekopat na branku, ale míč rozehrát… Až těsně před poločasem se podařilo srovnat skóre na 10:10, kdy nejdříve položil po nahodilé kombinaci Puha/kop po pětce proměnil Kučera/ a následně Kučera upravil trestným kopem na 10:10, kdy se mužstvo konečně rozhodlo dodržet stanovené pokyny a kopnout trestný kop na branku.

Druhá půle začala  opět tlakem domácích, kteří hráli svižně na velkém prostoru, kdy zejména hráč slovenské reprezentace Stoklásek, hrál pěkně od podlahy a hráči slovenského výběru měli plné ruce práce. Tento tlak Zlín proměnil v další vedení na 15:10, a zcela jasně bylo vidět, že slovenská obrana stačí jen velmi stěží. Velký problém na jehož zdokonalení jsme sice v dopolední části pracovali, bylo skládání, ale v utkání bylo nekompromisních skládek jen poskrovnu. Ve 26 minutě srovnal Hankovszki na 15.15, kdy akce trochu připomínala ty lepší rugbyové časy, ala v zápětí se reprezentační novic Pešír zalekl nabídnuté šance a nedotáhl svůj únik do brankoviště. Ve 29 minutě ještě velmi dobře hrající Kučera otočil trestným kopem na 15:18,ale pak už bodovali jen domácí. Po chytrém autu,,na krátko“ a poté přes námi špatně postavenou obranu položili ještě 2 pětky a upravili na konečných 27:18.

Špatná osobní obrana, špatné skládky, místy až chaotické posuny v obraně a vybíhání v obraně, osobní technika – zejména přihrávky a taktéž fyzická kondice, to byly nedostatky v naší hře.Na mnohých hráčích bylo opravdu vidět, že měli 3-měsíční pausu a zcela zaostávali. Na druhé  straně bylo vidět, že hráči, kteří se připravovali poctivě v oddílech v tomto zápase vyčnívali. Vidět byl aktivně hrající Kučera a bratři Kozubíkové, kdy zejména Petr hraje s velkou chutí. Je jen škoda, že tento svůj potenciál nemůže v současnosti nikde uplatnit. Svým výkonem ještě relativně uspokojili poctivý Kurka,chvílema Majovský, a do zranění Mana, který si zřejmě vzpomněl, jaká hra se od něho očekává/až na podcenění dlouhého kopu, který nesledoval a soupeř zvýšil na 10:0/.Mile překvapil teprve 17letý Janžo, který by mohl být velkým příslibem pro slovenské rugby. Na závěr bych chtěl poděkovat všem hráčům,kteří se srazu zúčastnili a zvláště těm kteří měli v nohách 1.extraligové kolo a přesto přijeli,a ještě byli v zápase vidět /Kučera, Pavel Kozubík a masér Jenda Veselý /. S jejich přístupem ostře kontrastuje přístup jiných nominovaných, z nichž se někteří ani neomluvili.

Sestava:Verbich,Majovský,Puverle,Hankovzski,Mihálik,Mandičák,Kurka,Ujček,Puha,Kučera,

Pieš,Pešír,Klokner,Kozubík Petr,Mana,Beladič,Kozubík Pavel,Janžo.